Moovit
راهنمای حمل و نقل عمومی، مسیریابی، نقشه مترو و اتوبوس استانبول
برای جا به جایی در شهر با توجه هزینه بالای تاکسی استفاده از وسایل نقلیه عمومی با استانبول کارت میتواند در کاهش هزینه های سفر موثر باشد. اما این سوال همیشه ذهن توریست های ایرانی را مشغول کرده است. مثال برای رفتن به میدان تکسیم یا جای دیگر، کجا و اتوبوس شماره چند را باید سوار شوم؟
با استفاده از موویت می توانید در هر نقطه از جهان که هستید به اطلاعات مرتبط با سیستم حمل و نقل مکان خود دسترسی داشته باشید. این نرم افزار کاربرد بسیار ساده ای دارد به این نحو که شما تنها باید مقصد مورد نظرتان را در آن مشخص کنید تا نزدیک ترین مسیر حرکت از مکانی که در آن قرار دارید یا مکانی که می خواهید به عنوان مبداء مشخص کنید، در اختیارتان قرار گیرد. موویت به طور پیش فرض مسیرهای رفت و آمد مختلفی را بر مبنای انواع مختلف وسیله های حمل و نقل در اختیار شما می گذارد با این حال شما می توانید آن را به گونه ای تنظیم کنید که تنها مسیرهای حرکتی نوع خاصی از وسایل حمل و نقل را در اختیار شما بگذارد. در موویت شما تنها باید یک مسیر را انتخاب کنید تا برنامه روند حرکت از آن مسیر را در قالب دستورالعمل مرحله به مرحله یا یک فرآیند ناوبری زنده در اختیارتان بگذارد. این اپلیکیشن دقیقا به شما می گوید که کجا بروید و حتی زمانی که در حال نزدیک شدن به مقصدتان هستید، با دادن هشدار شما را مطلع می سازد تا مجبور نباشید که در طول کل مسیر به صفحه نمایش گوشی خود خیره شوید.
این برنامه جدول های زمانی اتوبوس ها و قطارها را نیز در اختیارتان می گذارد و علاوه بر این کاربر را قادر می سازد تا مقصدها و خطوط تردد مورد علاقه اش را ذخیره کند تا بتواند در آینده با سرعت بیشتری به جداول زمانی و مسیرهای مورد نظرش دسترسی داشته باشد. موویت به ویجت ها، نقش های آفلاین و اطلاعات حمل و نقل هزاران شهر از ۸۰ کشور جهان نیز مجهز شده است. با نصب اپلیکیشن موویت (Moovit) بر روی تلفن همراه خود می‌توانید به اطلاعات کاملی در مورد تمام اشکال وسایل حمل و نقل عمومی و خصوصی، خدمات محلی مقصد از قبیل دوچرخه، اسکوتر، تعمیرگاه خودرو، پمپ بنزین، رستوران، مسیریابی و نشان دادن نزدیک‌ترین مسیر برای رسیدن به مقصد، حجم ترافیک، و همچنین قابلیت درخواست تاکسی اوبر (Uber) و لیفت (Lyft) در کشورهای دیگر و امکاناتی از این قبیل دست یابید.  با فعال سازی گزینه هشدار خدمات از مشکلاتی همانند تاخیر، ساخت و ساز در مسیر، و یا سایر اختلال‌ها در جاده قبل از وارد شدن به مسیر مطلع شوید.