گواهینامه بین المللی ترکیه
1 سال پیش

گواهینامه بین المللی ترکیه

طبق قوانین کشور ترکیه تمام افراد غیر ترک میتوانند بمدت 6 ماه با گواهینامه بین المللی خود در ترکیه رانندگی کنند . در کشور ترکیه مدرک گواهینامه رانندگی تقریبا بعد از کارت نفوس معتبرترین کارت شناسایی در ترکیه محسوب می‌شود ، این مدرک10 ساله و قابل تمدید می باشد و در بیش از 140 کشور دیگر مورد تایید بوده و نیاز به تعویض ندارد .

مزایای استفاده از گواهینامه ترک :

دریافت گواهینامه ترکیه به عنوان یک مدرک شناسایی معتبر میتواند مورد استفاده قرار بگیرد .

باتوجه به تحریم ایران و ممنوعیت استفاده ایرانیان از تبادلات مالی جهانی این مدرک می تواند ارزش زیادی داشته باشد و شما میتوانید با آن تایید حساب کاربری سایت های پرداخت و فروش خارجی مانند آمازون و غیره را انجام دهید .

روش های استفاده از گواهینامه ایرانی در ترکیه برای استفاده از گواهینامه ایرانی در کشوری دیگر مانند ترکیه، از سه طریق میتوانید اقدام نمایید :

الف- اخذ گواهینامه بین المللی در ایران
ب- ترجمه گواهینامه ایرانی در ترکیه توسط دارالترجمه رسمی و تایید نوتر
ج- تبدیل گواهینامه ایرانی به گواهینامه ترک
لازم به ذکر است اگر بیش از 6 ماه در ترکیه بمانید ، نیاز به تبدیل گواهینامه ایرانی به گواهینامه ترک میباشد ، تبدیل گواهینامه ایرانی به گواهینامه ترک نیازمند مدارک و طی کردن مراحلی زیر میباشد .
مدارک مورد نیاز :
مدارکی که برای طی کردن این روند نیاز دارید شامل : پاسپورت ، کارت اقامت ترکیه ، گواهینامه ایرانی ، مدرک تحصیلی و 6 قطعه عکس می باشد . توجه داشته باشید که تمامی مدارک فوق باید دارای اعتبار باشند .
مراحل تبدیل گواهینامه ایرانی به گواهینامه ترک :
برای تبدیل گواهینامه ایرانی به گواهینامه ترک باید اقامت قانونی ترکیه و در واقع کارت اقامت ترکیه که دارای اعتبار است را داشته باشید ، ابتدا باید گواهینامه ایرانی خود را به ترکی ترجمه کنید . این ترجمه باید توسط کنسولگری ایران در ترکیه تاییدگردد سپس به ترجمه مدرک تحصیلی نیاز دارید . ترجمه مدرک تحصیلی باید توسط مترجم رسمی ترجمه و به تایید نوتر (دفترخانه در ترکیه)برسد .
از دیگر مدارک مورد نیاز برگه گواهی پزشکی می باشد که فرد باید به درمانگاه یا بیمارستان محل اقامت خود مراجعه نماید و پس از انجام معاینه پزشکی این گواهی را بگیرد و آخرین مدرکی که به آن نیاز دارید فیش واریزی بانک به حساب اداره راهنمایی و رانندگی ترکیه است و همچنین با همراه داشتن کپی رنگی از کارت اقامت و گواهینامه ایران و آدرس ثبتی در ترکیه به اداره نفوس محل اقامت خود مراجعه و بعد از تحویل مدارک گواهینامه ترک به آدرس شما پست خواهد شد . از زمان تحویل مدارک تا ارسال گواهینامه حدود 10 روز زمان میبرد . نکته قابل توجه این است که اخذ گواهینامه ترک به این روش نیازی به آزمون ندارد و شما بدون آزمون می توانید گواهینامه خود را به گواهینامه ترک تبدیل کنید .به اشتراک بگذارید
پست های مشابه
بیمه سلامت برای اتباع خارجی
1 سال پیش
انواع اقامت ترکیه
1 سال پیش
تلفن های اضطراری و مورد نیاز در ترکیه
1 سال پیش
هر آنچه که در رابطه با آزمون یوس ( YÖS ) و شرایط شرکت در آن نیاز دارید
1 سال پیش
انواع اخذ اقامت ترکیه
1 سال پیش