درخواست اردوغان برای عضویت در اتحادیه اروپا
2 سال پیش

ه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از تی آر تی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، به مناسبت هفتادمین سالگرد تصویب اعلامیه شومان که ایده اتحادیه اروپا را زنده کرد، در پیامی اظهار داشت: امروز، ما بار دیگر با یک فاجعه ویرانگر روبرو هستیم. این بار دشمن مشترک ما ویروسی است که هیچ مرزی را نمی شناسد، نه تنها سلامتی ما بلکه رفاهمان، نظم اجتماعی و روابط بشردوستانه ما را تهدید میکند. این دشمن نامرئی کوچک، بار دیگر ما را به یاد معنای "متحد" بودن، قوی بودن در وحدت، که اخیراً ما آماده هستیم تا با سیاستهای پوپولیستی و منافع ملی کوتاه مدت آن را قربانی کنیم و نیز با خطر فراموشی آن روبرو هستیم، انداخت.

اردوغان با بیان اینکه معتقد است اتحادیه اروپا با گامهای درست و به موقع از این بحران به شکل قویتر بیرون خواهد آمد، گفت: من کاملاً معتقدم که وقتی تبعیض و زبان نفرت کنار گذاشته شود، وقتی منافع مشترک اروپا برای بازیهای سیاسی کوچک یا منافع ملی قربانی نشود، اروپایمان فراگیر و عادلانه خواهد بود، روزهای بهتری خواهیم داشت. ما کار سختی را برای تمرکز بر روی مبارزه با بیماری همه گیر، بهبود اقتصادی در دوره پس از همه گیری و تحولات منطقه ای که بر قاره ما تأثیر می گذارد و تلاش برای مبارزه با مهاجرت نامنظم و ​​مبارزه با تروریسم در پیش داریم.

اردوغان اظهار داشت: در مورد چگونگی احیای روابط اتحادیه اروپا و ترکیه در این روزهای سخت که فرصتهایی را تقدیم خواهد کرد، نیاز به ارزیابی بهتر داریم. عضویت کامل ترکیه در اتحادیه اروپا، این اتحادیه را به یک بازیگر جهانی تبدیل خواهد کرد.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید
پست های مشابه
ترکیه و امید به کاهش نسبی مبتلایان به کرونا
2 سال پیش
حمایت ترکیه از جمهوری ترک قبرس شمالی
2 سال پیش
معرفی برندهای پوشاک ترکیه
2 سال پیش
واکسن کرونا در ترکیه
1 سال پیش